Положення про академічну доброчесніть

https://docs.google.com/document/d/1_RE3IiTP2yVLJUah2yPstjCsUu-QbdV2?rtpof=true&usp=drive_fs 

Положення про внутрішню систему забезпечення освіти



         Освітня програма 2022-2023н.р.

Статут

Введіть до рішення міської ради

від 31.03.2021№ 8/8-9

Затверджено

рішенням Тальнівської міської ради

від 31.03.2021№ 8/8-9

Міський голова

_______________В. Сідько

СТАТУТ

закладу дошкільної освіти «Веселка» с. Піщана Тальнівської міської ради

Черкаської області

(нова редакція)

код ЄДРПОУ 24350974

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Заклад дошкільної освіти «Веселка» с. Піщана Тальнівської міської ради Черкаської області (далі - заклад освіти)перебуває у комунальній власності Тальнівської міської територіальної громади відповідно до рішення Тальнівської міської ради від 26.11.2020 № 67/8-11 «Про безоплатне прийняття прав засновника - юридичних осіб, які перебувають в управлінні відділу освіти Тальнівської районної державної адміністрації та їх будівель, нерухомого, рухомого майна, у тому числі транспортних засобів, інших необоротних активів і майнових прав із спільної власності територіальних громад сіл та міст Тальнівського району у комунальну власність Тальнівської міської об'єднаної територіальної громади в особі Тальнівської міської ради» та є правонаступником Піщанського навчально-виховного комплексу «заклад дошкільної освіти - загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» Тальнівської міської ради Черкаської області.

Скорочена назва: ЗДО «Веселка» с. Піщана Тальнівської міської ради Черкаської області.

Тип закладу: заклад дошкільної освіти (дитячий садок) для дітей віком від трьох до шести (семи) років, де забезпечуються їх розвиток, виховання і навчання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти.

Організаційно-правова форма: комунальний заклад.

1.2. Юридична адреса закладу: 20453

Черкаська область

Тальнівський район

с. Піщана

вул. Лісова, 28

1.3 Засновником закладу дошкільної освіти «Веселка» с. Піщана є Тальнівська міська територіальна громада в особі Тальнівської міської ради (далі - засновник). Уповноваженим органом засновника є відділ освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради (далі - уповноважений орган). Засновник або уповноважений орган здійснює фінансування закладу освіти, його матеріально - технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.

1.4. Заклад освіти у своїй діяльності керується Конституці­єю України, законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базовим компонентом дошкільної освіти, рішеннями місцевих органів та іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом.

1.5. Заклад освіти є юридичною особою, має свій ідентифікаційний код, печатку і штамп встановленого зразка, бланки з власними реквізитами, може мати реєстраційний рахунок в органах Державного казначейства.

1.6. Головною метою закладу освіти є забезпечення реалізації права дитини на здобуття дошкільної освіти, цілісного розвитку дитини, її фізичних, інтелектуальних і творчих здібностей шляхом виховання, навчання, соціалізації, формування необхідних життєвих навичок та готовності продовжувати освіту.

1.7. Діяльність закладу освіти направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

- збереження та зміцнення фізичного, психічного, духовного здоров'я дитини;

- виховання у дитини любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, регіональних мов або мов меншин та рідної мови, національних цінностей Українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;

- формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набут­тя нею соціального досвіду;

- виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;

- здійснення інклюзивної освіти (за потребою батьків);

- здійснення соціально-педагогічного патронату сім'ї.

- раціональне використання в освітньому процесі інноваційних педагогічних технологій, авторських методик, кадрового потенціалу, фінансових засобів для успішного засвоєння змісту чинних програм навчання, виховання та розвитку дітей раннього та передшкільного віку.

1.8. Заклад освіти самостійно приймає рішення і здійснює діяльність у межах компетенції, передбаченої чинним законодавством, Положенням про заклад дошкільної освіти та власним Статутом.

1.9. Заклад освіти несе відповідальність перед особою, територіальною громадою, здобувачами освіти, суспільством і державою та має повноваження:

- задовольняти потреби громадян відповідної території у здобутті дошкільної освіти та реалізує завдання дошкільної освіти, що визначені законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та Базовим компонентом дошкільної освіти;

- дотримуватися прав дитини у сфері дошкільної освіти;

- забезпечувати рівень дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня і обсягу;

- створювати безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, зміцнення здоров'я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання;

- формувати у дітей гігієнічні навички та основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки;

- сприяти збереженню та зміцненню здоров'я, розумовому, психологічному і фізичному розвитку дітей;

- здійснювати соціально-педагогічний патронат, взаємодію з сім'єю;

- поширювати серед батьків психолого-педагогічні та фізіологічні знання про дітей дошкільного віку;

- планувати свою діяльності та формувати стратегії розвитку закладу освіти;

- формувати освітню програму закладу освіти;

- забезпечувати добір і розстановку кадрів;

- здійснювати інші повноваження відповідно до даного статуту.

1.10. У закладі освіти не допускається створення і дія­льність організаційних структур політичних партій та релігійних організацій;

1.11. Взаємодія сім'ї і закладу освіти:

- сім'я зобов'язана сприяти здобуттю дитиною освіти у закладі дошкільної освіти або забезпечити дошкільну освіту у сім'ї відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти;

- відвідування дитиною закладу освіти не звільняє сім'ю від обов'язку виховувати, розвивати і навчати її в родинному колі;

- батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров'я, людської гідності.

1.12. Для створення освітніх, соціальних потреб, організації корекційно - розвиткової роботи у складі закладу дошкільної освіти можуть створюватися інклюзивні групи для виховання і навчання дітей з особливими освітніми потребами.

1.13. Заклад освіти надає дошкільну освіту:

- громадянам України незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак;

- іноземцям та особам без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, у порядку встановленому для громадян України.

- для задоволення освітніх потреб дітей за згодою батьків можуть вводитись додаткові освітні послуги.

1.14. Взаємовідносини між закладом освіти з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.

1.15. Заклад освіти є некомерційним і неприбутковим закладом освіти.

1.16. Працівники закладу освіти несуть відповідальність за життя, фізичне і психічне здоров'я кожної дитини відповідно до чинного законодавства.

1.17. Заклад освіти здійснює свою діяльність за ліцензію на право провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти, виданої у встановленому законодавством України порядку.

1.18. Невиконання закладом освіти завдань дошкільної освіти, вимог Базового компонента дошкільної освіти є підставою для позба­влення його ліцензії.

ІІ. КОМПЛЕКТУВАННЯ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

2.1. У складі закладу освіти можуть бути групи загального розвитку, інклюзивні, прогулянкові, короткотривалого перебування у різних поєднаннях. Прийом дітей до закладу освіти здійснюється директором протягом календарного року.

2.2. Групи закладу освіти комплектуються за різновіковими та/або віковими ознаками. Комплектування групи за віком передбачає перебування у ній ді­тей одного віку або із різницею у віці. Групи формуються відповідно до нор­мативів наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм і правил утримування дітей у закладах дошкільної освіти з урахуванням побажань батьків та осіб, які їх замінюють. У разі потреби створюються групи короткотривалого перебування; прогулянкові; інклюзивні; соціально-педагогічного патронату.

2.3. У закладі освіти функціонують групи загального розвитку.

2.4. Заклад освіти має групи з денним перебуванням дітей.

2.5. Наповнюваність груп у закладі освіти визначається чинним законодавством.

Переведення з однієї вікової групи до іншої, формування новостворених груп здійснюється наприкінці оздоровчого періоду (серпень).

2.6. Для зарахування дитини до закладу освіти необхідно пред'явити заяву одного з батьків або особи, яка їх замінюють, медичну довідку про стан здоров'я, картку профілактичних щеплень, медичну довідку про епідеміологічне оточення, копію свідоцтва про народження, документ, який підтверджує статус пільгової категорії сім'ї, документи, для встановлення батьківської плати, документи, що підтверджують необхідність зарахування дитини до інклюзивної групи та/або інші документи визначені чинним законодавством.

2.7. Під час прийому дитини до закладу освіти директор знайомить батьків або, осіб що їх замінюють, із Статутом закладу освіти.

2.8. 3а дитиною зберігається місце у закладі освіти у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній період (75 днів).

2.9. Відрахування дітей із закладу освіти може здійснюва­тися за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють, на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі освіти цього типу. У разі несплати без поважних причин батьками або особами, що їх замінюють плати за харчування дитини впродовж двох місяців.

2.10. Адміністрація закладу освіти письмово повідомляє батьків, або осіб, які їх замінюють про відрахування дитини закладу освіти не менше як за 10 календарних днів.

2.11. Забороняється безпідставне відрахування дитини із закладу освіти.

2.12 Заклад дошкільної освіти здійснює соціально-педагогічний патронат сім'ї з метою забезпечення умов для здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, але не відвідують закладів дошкільної освіти, та надання консультаційної допомоги сім'ї. Діти, які перебувають у закладі дошкільної освіти під соціально-педагогічним патронатом, беруться на облік у цьому закладі.

ІІІ. РЕЖИМ РОБОТИ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

3.1. Режим роботи закладу освіти встановлюється засновником та/або уповноваженим органом відповідно до законодавства України.

3.2. Заклад освіти працює за п'ятиденним робочим тижнем. Вихідні дні: субота, неділя, святкові та неробочі дні впродовж календарного року. Щоденний графік роботи закладу освіти встановлюється уповноваженим органом.

3.3. За рішенням уповноваженого органу та враховуючи потреби батьків або осіб, що їх замінюють заклад освіти може змінювати режим роботи закладу освіти або окремих груп.

3.4. Батьки, або особи, що їх замінюють, мають право приводити і забирати дітей в будь-який час, зручний для них, заздалегідь попередивши працівників закладу освіти.

ІV. ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

4.1. Навчальний рік у закладі освіти починається 1 вересня і закінчується 31 травня.

В оздоровчий період, що триває з 1 червня по 31 серпня, у закладі освіти проводиться оздоровлення дітей.

Робота закладу освіти в оздоровчий період визначається уповноваженим органом, відповідно до потреб територіальної громади.

4.2. Заклад освіти здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

4.3. План роботи закладу освіти схвалюється педагогічною радою та затверджується директором.

4.4. Освітній процес у закладі дошкільної освіти проводиться українською мовою.

4.5. Заклад освіти забезпечує відповідність рівня до­шкільної освіти вимогам Базового компонента дошкільної освіти. Виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти є обов'язковим.

4.6. Дошкільна освіта в межах Базового компонента дошкільної освіти може реалізовуватися згідно з чинною програмою (програмами) розвитку дітей та навчально-методичними посібниками затвердженими в установленому порядку МОН України.

4.7. Освітня програма схвалюється педагогічною радою закладу освіти та затверджується директором.

4.8. Освітні програми, що розробляються на основі типових освітніх програм, не потребують окремого затвердження центральним органом забезпечення якості освіти.

4.9. Заклад освіти може організовувати освітній процес за пріоритетним напрямком та має право обирати програму з варіативних, затверджених Міністерством освіти і науки України.

4.10. Основою організації освітнього процесу з дітьми є уз­годження індивідуальних і колективних форм роботи. Щоденна кількість за­нять та їх тривалість визначається розкладом, який складається відповідно до санітарно-гігієнічних, педагогічних вимог та вікових особливостей дітей.

4.11. Додаткові освітні послуги, які не визначені Базовим компонентом дошкільної освіти, у закладі освіти вводяться лише за згодою батьків дитини або осіб, які їх заміняють, за раху­нок коштів батьків, або осіб, які їх заміняють, фізичних та юридичних осіб на основі угоди між батьками або особами, які заміняють та закладом освіти у межах гранично допустимого навантаження дитини.

4.12. Платні освітні послуги не можуть надаватися замість або в рамках Державної базової програми.

4.13. Відмова батьків або осіб, які заміняють від запропонованих додат­кових освітніх послуг не може бути підставою для відрахування дитини із закладу освіти.

V. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ У ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

5.1. Заклад забезпечує збалансоване харчуван­ня дітей, необхідне для їх нормального росту і розвитку із дотриманням на­турального набору продуктів, визначених центральними органами виконавчої влади.

5.2. Заклад самостійно визначає потребу в на­туральних наборах продуктів харчування, одержує їх у централізованому порядку та/або на договірних засадах.

5.3. У закладі освіти згідно з режимом роботи закладу та перебуванням в ньому дітей встановлено трьохразове харчування.

5.4. Організація та відповідальність за харчування дітей закладі покладається на засновника та/або уповноваженого органу і директора закладу освіти.

5.5. Контроль і державний нагляд за якістю харчування у закладі освіти здійснює засновник закладу, територіальна санітарно - епідеміологічна служба та уповноважений орган.

5.6. Контроль за організацією та якістю харчування у закладі освіти, вітамінізацією страв, закладкою продуктів харчування, ку­лінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, зберіганням, дотриманням термінів реалізації продуктів покладається на медичного працівника (за наявності) та директора закладу освіти.

5.7. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у розмірах визначених органами місцевого самоврядування або органом управління освітою.

5.8. Від оплати за харчування в закладі освіти звільняються діти пільгових категорій за рішенням органу місцевого самоврядування.

5.9. Батьки або особи, які їх заміняють, мають право на загальних батьківських зборах приймати рішення щодо доплати за покращення харчування дітей в закладі освіти та здійснювати відповідний контроль за використанням цих коштів і якістю харчування.

VІ. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ У ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

6.1. Організація безоплатного медичного обслуговування в закладі освіти забезпечується уповноваженим органом і здійснюється на безоплатній основі медичними працівниками відповідних закладів охорони здоров'я, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

6.2. Органи охорони здоров'я, заклади охорони здоров'я разом із органами управління освітою здійснюють контроль за дотриманням санітарного законодавства у закладі освіти, щорічно забезпечують безоплатний медичний огляд дітей, моніторинг і корекцію стану їх здоров'я, несуть відповідальність за додержання санітарно-гігієнічних норм, проведення лікувально-профілактичних заходів у закладі освіти.

6.3. Заклад освіти надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного персоналу та проведення лікувально-профілактичних заходів.

6.4. Медичний працівник здійснює лікувально-профілактичні заходи, проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників закладу, медичний контроль за виконанням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму, контроль за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму освітньої діяльності, навчального навантаження; надає невідкладну медичну допомогу на догоспітальному етапі, організовує заходи для госпіталізації (у разі показань) та інформує про це батьків або осіб, які їх замінюють, здійснює контроль за станом здоров'я, фізичним розвитком дітей, організацією фізичного виховання, загартування, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил, режимом та якістю харчування,

VІІ. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

7.1. Учасниками освітнього процесу у закладі освіти є:

- діти дошкільного віку;

- педагогічні працівники: директор, вихователь - методист, вихователі, асистенти вихователів, учителі - логопеди, практичні психологи, соціальні педагоги, інструктори з фізкультури, музичні керівники, керівники гуртків, секцій та інші спеціалісти;

- помічники вихователів;

- медичні працівники;

- батьки або особи, які їх замінюють;

- асистенти дітей з особливими освітніми потребами.

7.2. Права дитини у сфері дошкільної освіти визначені Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами.

Дитина має гарантоване державою право на:

- безоплатну дошкільну освіту;

- безпечні та нешкідливі для здоров'я умови утримання, розвитку, ви­ховання і навчання;

- безоплатне медичне обслуговування в за­кладі освіти;

- захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров'ю, моральному та духовному розвитку;

- захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров'ю дитини, а також фізичного та психологічного насильства, приниження її гідності;

- здоровий спосіб життя.

7.3. Батьки, або особи, які їх замінюють мають право:

- обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу освіти;

- звертатись до органів місцевого самоврядування, органів управління освітою, директора закладу освіти і органів громадського самовряду­вання з питань розвитку, виховання і навчання дітей;

- брати участь у заходах, спрямованих на покращення організації освітнього процесу та зміцнення матеріально-технічної бази закладу освіти;

- відмовлятися від запропонованих додаткових освітніх послуг;

- захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних та су­дових органах.

- бути на громадських засадах асистентом дитини з особливими освітніми потребами або визначати особу, яка виконуватиме обов'язки асистента дитини.

Батьки або особи, які їх замінюють зобов'язані:

- виховувати у дітей любов до України, повагу до національних, історичних, культурних цінностей Українського народу, дбайливе ставлення до довкілля.

- забезпечувати умови для здобуття дітьми дошкільної освіти;

- постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей; створюва­ти належні умови для розвитку їх природних задатків, нахилів та здібностей;

- поважати гідність дитини, виховувати у дитини працелюбність, ша­нобливе ставлення до старших за віком, державної та рідної мови, регіональних мов або мов меншин, до народ­них традицій і звичаїв;

- своєчасно повідомляти заклад освіти про можливість відсутності або хворобу дитини. Своєчасно вносити плату за харчування дитини в закладі освіти у встановленому порядку.

7.4. На посаду педагогічного працівника закладу освіти призначається особа, яка має відповідну вищу педагогічну освіту (освітньо - кваліфікаційний рівень магістра, спеціаліста, бакалавра, молодшого спеціаліста, до введення в дію Закону України «Про освіту» - вищу або середньо спеціальну освіту), забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний і психологічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов'язки.

7.5. Трудові відносини регулюються законодавством України про працю, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та іншими норма­тивно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, правилами внутрішнього розпорядку закладу освіти.

7.6. Педагогічні працівники мають право:

- на академічну свободу;

- на вільний вибір форм, методів і засобів розвитку, виховання та навчання, що відповідають освітній програмі;

  • на педагогічну ініціативу;
  • на розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проектів, освітніх методик і технологій, методів і засобів;

- на підвищення кваліфікації, перепідготовку;

- на вільний вибір освітніх програм, форм навчання;

  • на доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;
  • на відзначення успіхів у своїй професійній діяльності;
  • на захист професійної честі та гідності;
  • на індивідуальну освітню діяльність за межами закладу освіти;

- брати участь у роботі органів самоврядування закладу освіти;

- проводити в установленому порядку науково-дослідну, пошукову та експериментальну роботу;

- вносити пропозиції щодо поліпшення роботи закладу освіти;

- на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;

- на участь у роботі колегіальних органів управління закладу освіти;

- на безпечні і нешкідливі умови праці;

- об'єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об'єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;

- інші права, що не суперечать законодавству України.

7.7. Педагогічні працівники зобов'язані:

- виконувати Статут, Правила внутрішнього трудового розпорядку, свої посадові обов'язки, умови контракту чи трудового договору;

- постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;

- виконувати освітню програму для досягнення здобувачами освіти, передбачених нею результатів навчання;

- сприяти розвитку здібностей дітей, формуванню у них навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров'я;

- виконувати накази та розпорядження керівництва, дотримуватися академічної доброчесності та забезпечувати її дотримування здобувачами освіти в освітньому процесі;

- дотримуватися педагогічної етики;

- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;

- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

- виховувати повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до навколишнього природного середовища;

- формувати у здобувачів освіти прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

- захищати здобувачів освіти під час освітнього процесу від будь - яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь - якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров'ю здобувача освіти;

- брати участь у роботі педагогічної ради та інших методичних заходах, пов'язаних з підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності, загальної культури;

- берегти майно закладу освіти: обладнання, посібники, іграшки, підтримувати чистоту і дотримуватись правил санітарії, техніки безпеки, пожежної безпеки

- виконувати інші обов'язки, що не суперечать законодавству України.

Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов'язків - не допускається за винятком випадків, передбачених чинним законодавством.

7.8. Працівники закладу освіти несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров'я дитини згідно із законодавством.

7.9. Працівники закладу освіти проходять періодичні безоплатні профілактичні медичні огляди в установленому законодавством України порядку.

7.10. Педагогічних та інших працівників закладу освіти призначає на посади та звільняє директор закладу освіти.

7.11. Педагогічні працівники закладу освіти підляга­ють атестації, яка є обов'язковою, і здійснюється, як правило, один раз на п'ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти.

За результатами атестації визначаються відповідність працівника за­йманій посаді, рівень кваліфікації, присвоюються категорії, педагогічні звання.

7.12. За успіхи у роботі учасники освітнього процесу можуть бути відзначені державними та місцевими нагородами, іншими видами морального та матеріального заохочення працівників освіти відповідно до законодавства України.

7.13. Працівники закладу освіти, які систематично порушують Статут, Правила внутрішнього розпорядку закладу освіти, не виконують посадових обов'язків, умов колективного договору (контракту), або педагогічні працівники, яких за результатами атестації визнано такими, що не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.

7.14. Інші працівники мають права та обов'язки, визначені законодавством України.

VІІІ. УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

8.1. Керівництво закладом освіти здійснюється його засновником через уповноважений орган.

8.2. Уповноважений орган в межах його компетенції:

- забезпечує реалізацію державної політики у сфері дошкільної освіти;

- контролює виконання законів та інших нормативно-правових актів у сфері дошкільної освіти;

- організовує матеріальне забезпечення діяльності педагогічних працівників у сфері дошкільної освіти, їх підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації;

- здійснює підбір, призначення на посаду та звільнення з посади директора.

8.3. Безпосереднє керівництво роботою закладу освіти здій­снює його директор.

На посаду керівника закладу освіти призначається особа, яка є громадянином України, має вищу освіту не нижче ступеня бакалавра, стаж педагогічної роботи не менше як три роки, а також організаторські здібності, фізичний і психічний стан якої не перешкоджає виконанню професійних обов'язків.

Директора закладу освіти призначає та звільняє з посади уповноважений орган.

Директор закладу освіти:

- відповідає за реалізацію завдань дошкільної освіти визначених Законом України «Про дошкільну освіту» та забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту обсягу;

- здійснює керівництво і контроль за діяльністю закладу освіти;

- діє від імені закладу, представляє його в державних та інших органах, установах та організаціях, укладає угоди з юридичними та фізичними особами;

- розпоряджається в установленому порядку майном, коштами закладу освіти і відповідає за дотриманням фінансової дисципліни та збереженням матеріально-технічної бази за­кладу;

- ініціює та забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів, створює необхідні умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня;

- контролює організацію харчування і медичного обслуговування дітей;

- затверджує посадові ін­струкції працівників за погодженням з профспілковим комітетом;

- забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил техніки безпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей та працівників;

- контролює відповідність застосованих форм, методів, засобів розвитку, виховання і навчання дітей віковим, психофізіологічним особливостям, здібностям і потребам;

- підтримує ініціативу щодо вдосконалення освітньої ро­боти, заохочує творчі пошуки, дослідницько-експериментальну ро­боту педагогів:

- організовує різні форми співпраці з батьками або особами, які їх замінюють;

- щороку звітує про свою діяльність на загальних зборах (конференціях) колективу закладу та батьків або осіб, які їх замінюють.

8.4. Колегіальним, постійно діючим органом управління закладом дошкільної освіти є педагогічна рада.

До складу педагогічної ради закладу дошкільної освіти входять усі педагогічні працівники закладу та інші спеціалісти. До складу педагогічної ради закладу дошкільної освіти можуть входити голови батьківських комітетів, фізичні особи, які провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти.

На засідання педагогічної ради можуть бути запрошені представники громадських об'єднань, педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, батьки або особи, які їх замінюють. Особи, запрошені на засідання педагогічної ради, мають право дорадчого голосу.

Педагогічна рада обирає із свого складу секретаря на навчальний рік.

Педагогічна рада закладу дошкільної освіти:

  • схвалює освітню програму закладу, оцінює результативність її виконання та виконання Базового компонента дошкільної освіти, хід якісного виконання програм розвитку, виховання і навчання дітей у кожній віковій групі;
  • формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, зокрема систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
  • розглядає питання вдосконалення організації освітнього процесу в закладі;
  • визначає план роботи закладу та педагогічне навантаження педагогічних працівників;
  • затверджує заходи щодо зміцнення здоров'я дітей;
  • обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчої ініціативи;
  • затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
  • розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;
  • ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учасників освітнього процесу;
  • розглядає питання щодо відповідальності працівників закладу та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов'язків;
  • має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу та проведення громадської акредитації закладу;
  • розглядає інші питання, віднесені законом та/або установчими документами закладу до її повноважень.

Рішення педагогічної ради закладу дошкільної освіти вводяться в дію рішеннями керівника закладу.

8.5. У закладі дошкільної освіти можуть діяти:

- органи самоврядування працівників закладу освіти;

- органи батьківського самоврядування;

- інші органи громадського самоврядування учасників освітнього процесу.

Повноваження, засади формування та діяльності органів громадського самоврядування визначаються законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та цим Статутом.

8.6. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу освіти є загальні збори (конференція) колективу закладу освіти, які скликаються не рідше одного разу на рік. Кількість учасників загальних зборів (конференції) від працівників закладу освіти та батьків становить не менше 50% їх кількісного складу.

Термін їх повноважень становить один рік. Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх.

Загальні збори (конференція) здійснює свої повноваження згідно з чинним законодавством.

8.7. У період між загальними зборами діє рада закладу освіти. Рада закладу освіти діє згідно з чинним законодавством.

Кількість засідань ради визначається за потребою, але не менше двох разів на рік.

До складу ради обираються пропорційно представники від педагогічного колективу, батьків або осіб, які їх замінюють.

Засідання ради закладу освіти є правомірним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин її членів.

IX. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА ЗАКЛАДУ

ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

9.1. Матеріально-технічна база закладу дошкільної освіти включає будівлі, споруди, земельну ділянку, комунікації, інвентар, обладнання, та інше.

9.2. Вимоги до матеріально-технічної бази закладу дошкільної освіти визначаються відповідними будівельними та санітарно-гігієнічними нормами і правилами.

9.3. Майно закладу дошкільної освіти належить йому на правах, визначених Законом України «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами.

9.4. Заклад освіти здійснює користування землею відповідно до мети своєї діяльності та чинного законодавства.

9.6. Відчуження майна, що є комунальною власністю здійснюється за рішенням засновника.

9.7. Збитки завдані закладу освіти внаслідок порушення її майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами відшкодовується закладом освіти за рішенням суду, або господарського суду.

9.8. Заклад освіти володіє, користується і розпоряджається майном, яке придбане за рахунок спец. коштів на власний розсуд.

Х. ФІНАНСОВО - ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

10.1. Джерелами фінансування закладу дошкільної освіти є кошти:

- Засновника;

- відповідних бюджетів у розмірі, передбаченому нормативами фінансування;

- батьків або осіб, які їх замінюють;

- добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб;

- інші надходження, не заборонені чинним законодавством.

10.2. Заклад дошкільної освіти за погодженням із Засновником має
право:

- придбати, орендувати необхідне йому обладнання та інше майно;

- отримувати допомогу від підприємств, установ, організацій або фізичних осіб;

- здавати в оренду приміщення, споруди, обладнання юридичним та фізичним особам для провадження освітньої діяльності згідно із законодавством.

10.3. Порядок ведення діловодства і бухгалтерського обліку в закладі дошкільної освіти визначається законодавством, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України та інших центральних органів виконавчої влади, яким підпорядковуються заклади дошкільної освіти. За рішенням директора закладу освіти бухгалтерський облік може здійснюватися самостійно закладом освіти або через централізовану бухгалтерію.

10.4. Використання доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на утримання закладу дошкільної освіти, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямків діяльності, визначених установчими документами.

10.5. У разі припинення діяльності закладу дошкільної освіти його активи передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету.

ХІ. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

11.1. Основною формою контролю за діяльністю закладу дошкільної освіти є інституційний аудит, що проводиться у визначений чинним законодавством термін працівниками територіальних органів Державної служби якості освіти.

11.2. Контроль за дотриманням закладом дошкільної освіти державних вимог щодо змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти здійснюється Державною службою якості освіти України (ДСЯО).

11.3. Зміст, форми та періодичність контролю, не пов'язаного з освітнім процесом встановлюється уповноваженим органом.

XII. РЕОРГАНІЗАЦІЯ АБО ЛІКВІДАЦІЯ ЗАКЛАДУ

12.1. Припинення діяльності закладу дошкільної освіти відбувається шляхом його ліквідації, реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) за рішенням Засновника, за рішенням суду.

12.2. У випадку реорганізації закладу дошкільної освіти його права та обов'язки переходять до правонаступника.

12.3. Ліквідація закладу дошкільної освіти здійснюється ліквідаційною комісією, склад визначається Засновником або уповноваженим ним органом.

12.4. Засновник встановлює порядок та визначає терміни проведення ліквідації, а також термін для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію.

12.5. Заклад дошкільної освіти вважається реорганізованим або ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності.

12.6. При реорганізації і ліквідації закладу дошкільної освіти працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

12.7. При реорганізації і ліквідації закладу дошкільної освіти дітям, які відвідували його, повинна бути забезпечена можливість продовжити здобувати дошкільну освіту відповідно до чинного законодавства.

XIІI. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

13.1. Міжнародне співробітництво у системі дошкільної освіти здійснюється відповідно до законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», інших нормативно-правових актів, а також міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

13.2.Держава сприяє міжнародному співробітництву у системі дошкільної освіти.

ХІV. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

14.1. Зміни й доповнення до цього Статуту вносяться на підставі рішення Засновника.

14.2. Зміни й доповнення до цього Статуту підлягають державній реєстрації в порядку, встановленому чинним законодавством України.

Міський голова тут

<iframe src="https://drive.google.com/file/d/1_ZhfvwrkLka5e6l7ZeAQoR8g-Htw65RS/preview" width="640" height="480" allow="autoplay"></iframe>

Тут зачинається ваш текст. Натисніть тут і почніть писати. Пэр лаудым либриз ад прё нык шынчебюз торквюатоз ыт оратио фачтидёе жкрибэнтур ку зыд кюм тантаз ийжквюы фиэрэнт эа ут выльёт доктюж зюжкепиантюр мэль ат пауло пондэрюм дэчырюёжжэ.

Прозорість закладу

<iframe src="https://drive.google.com/file/d/1_ZhfvwrkLka5e6l7ZeAQoR8g-Htw65RS/preview" width="640" height="480" allow="autoplay"></iframe>

Звіт керівника

https://drive.google.com/file/d/1Szj5qPSxhPuYZxv1q63bp1zXLo_Oq6lK/view?usp=sharing

Ваш заголовок буде тут

Введіть підзаголовок тут

© 2021 ЗДО "Веселка" с.Піщана Тальнівської міської ради 
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати